Super koder

SuperKoderzy wkraczają do akcji

W nowym roku szkolnym uczniowie SP 2 w Kępnie realizują ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange #SuperKoderzy. Przystąpili do niego uczniowie klasy 4 i 5. Kluczowym elementem programu jest nauka programowania. Adresowany jest on do uczniów szkół podstawowych w wieku 9-12 lat. W czasie trwania projektu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego, muzyki, matematyki czy języków obcych.

Nasi uczniowie pod kierunkiem swojego nauczyciela języka polskiego będą realizować ścieżkę medialno-językową „Dziennikarze Przyszłości”. Ich zadaniem będzie stworzenie animowanego podkastu na dowolnie wybrany temat. Aby misję, wykonać uczniowie będą musieli nauczyć się obsługi programu Scratch, Audacity, a wcześniej poznać reportaż i jego tajniki. W swojej pracy wykorzystają nowoczesne technologie i narzędzia. Otrzymana na ten cel z Fundacji Orange dotacja została wykorzystana do kupienia tabletów, które posłużą SuperKoderom do zdobycia materiału zdjęciowego i dźwiękowego koniecznego do stworzenia własnego reportażu.

Jesteś tutaj: Home SuperKoderzy