Font Size

Cpanel

 

  Ciekawe lekcje wiedzy o społeczeństwie

            Każdy obywatel powinien znać swoje prawa i obowiązki. Lecz oprócz nich są jeszcze regulacje prawne i zagadnienia finansowe, będą nas kiedyś dotyczyć.

Im szybciej się o nich nauczymy tym łatwiej będzie nam do nich przywyknąć

w dorosłym życiu.

            Kierując się tą myślą, 22 stycznia bieżącego roku, klasa III a wybrała się w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie do pobliskiego Urzędu Miasta i Gminy Kępno. Podczas swojej małej podróży, spotkaliśmy życzliwych urzędników. Przechodząc  przez kilka zajmowanych przez nich biur, każdy opowiedział nam pokrótce czym się zajmuje. Jestem pewna, że wśród tego jest wiele kwestii,

o których nie wiedzieliśmy. Przyznać sie teraz, kto chociażby nie zapłacił podatku za swojego psiaka! Właśnie tego dnia dowiedzieliśmy się jak ważną praca odbywa się w urzędzie. Odwiedziliśmy gabinet pana burmistrza i salę obrad rady miasta i gminy.

            5 Lutego klasa III b, również pod opieką Pani Agnieszki Czarnasiak - Szydłowskiej udała się do Starostwa Powiatowego w Kępnie. W progach urzędu serdecznie przywitała nas Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany. Spotkanie odbyło się w sali sesyjnej, gdzie wicestarosta przybliżyła nam pracę urzędu. Młodzież miała również możliwość zadawania pytań na interesujące ją tematy. Uczniowie otrzymali pamiątkowe gadżety Powiatu Kępińskiego.

            Kto wie czy w przyszłości ktoś z nas nie zostanie radnym? Zobaczymy za kilka lat!

     Niemniej uważam, że owo wyjście było udane i jak najbardziej przydatne!

W końcu uczyliśmy się o rzeczach, które każdego z nas dotyczą.

Zuzanna Słomiana

Z wizytą w Muzeum Ziemi Kępińskiej

Muzeum swoje powstanie zawdzięcza Wacławowi Kokocińskiemu oraz Piotrowi Potworowskiemu. W swojej osiemdziesięcioletniej historii borykało się z problemami lokalowymi.

W roku 2008 dzięki staraniom władz naszego miasta uzyskano dotacje w ramach, której można było podjąć się remontu byłego magistratu w celu zaadoptowania go na muzeum.

Na dzień dzisiejszy nasze miasto jak i region mogą poszczycić się pięknym odrestaurowanym budynkiem, który swoim charakterystycznymi barwami przyciąga uwagę nie tylko zwiedzających nasz rynek ale także rdzennych mieszkańców.

900m2 powierzchni użytkowej robi duże wrażenie. Swoim niepowtarzalnym urokiem przyciągają uwagę piękne, odrestaurowane piwnice, które niebawem będą mogły zapełniać się kolejnymi eksponatami.

Uważam również, że dotychczas zgromadzone zbiory, mające wielką wartość historyczną, znalazły swoje godne miejsce ekspozycji.

W całym tym zachwycie nad nową siedzibą Muzeum Ziemi Kępińskiej może jedynie irytować fakt, że w broszurce "od magistratu do muzeum" znalazłem błąd natury geograficzno-administracyjne, gdzie miejscowość Olszowa umieszczono w gm. Łęka Opatowska.

Pomijając jednak ten niewielki "defekt" jestem dumny z naszego muzeum.

 

Tomek z kl. II d

 

 

„Muzeum Ziemi Kępińskiej im. Piotra Potworowskiego”

 

                Dnia 3 maja, nastąpiło otwarcie nowej siedziby Muzeum Ziemi Kępińskiej. Uczniowie klas drugich naszej szkoły udali się obejrzeć prezentowane tam aktualnie wystawy.

Budynek nie rozczarował nikogo. Architektura – szczególnie wnętrz; zachwyciła pięknem. Na zewnątrz, konstrukcja z ul. Kościuszki 7 wyglądem dopasowana była do ratuszu. Piwnica, parter, swa piętra. Schody z ciemnego drewna oczarowały estetyką. Białe ściany, drzwi i okna oraz proste rzeźbienia sprawiały wrażenie większej przestrzeni – to dobrze; jako zwiedzający czuliśmy się swobodnie. Pokoje były wyłożone panelami lub kremowymi płytkami. W przeciwieństwie do starej ubogiej siedziby, która budziła sentyment; nowa – prosta i porządna, budziła w nas fascynacje.

Na parterze znajdowały się malunki dzieci w wieku przedszkolnym. Przedszkolaki wykonały je na konkurs pt., „Co chciałbym zobaczyć w Muzeum?” Mimo że w konkursie nie trzeba było brać udziału, rysunki zajmowały całe piętro. Przedstawiały pomysły począwszy od Kucyków Pony, Myszki Miki, przez motylki, gitary, czołgi, miecze, faraonów, zegary, po dinozaury, których była zdecydowana większość. Dzieci wykazały się wielką kreatywnością, a ich prace oglądało się przyjemnie.

                Na piętrze stała ekspozycja dotycząca historii Kępna. Roczniki, pamiątki, telegramy i inne dziedzictwa kultury kępińskiej można było oglądać zza szyb gablot. Na ścianach widniały plakaty; posiadały one krótkie opisy. Tytuły tych plakatów to m. in. „Z archiwum PTTK”, „Muzeum Ziemi Kępińskiej”, „Stowarzyszenie „Socjum Kępno i Okolice”.”, „Towarzystwo Miłośników Ziemi Kępińskiej”, czy „Ochrona Dziedzictwa Kulturowego Ziemi Kępińskiej”. Na pewno można by się z nich dużo ciekawego dowiedzieć na temat historii naszego 732-letniego Kępna.

Najwyższe, drugie piętro zajęte było przez wystawę Stowarzyszenia Plastyków Amatorów. Obrazy; zazwyczaj o tematyce przyrodniczej, wykonane były m. in. przez sz. p. Jana Kasendrę, sz. p. Laurę Długowską czy także sz. p. Marię Adamek. Dzieła spokojnie każdy z nas mógłby powiesić na ścianie u siebie. Ich ilość oczywiście była mniejsza niż prac przedszkolaków. Wiadomo – na takie obrazy potrzeba poświęcić więcej czasu niż wieczór lub dwa. Na koniec udało nam się odwiedzić piwnice. Była równie dobrze urządzona, co i reszta przestrzeni. Podobno ekspozycja tam ma być stała.

                Jedno jest pewne nowa miejscówka muzeum im. Piotra Potworowskiego zachwyca. Szczerze zachęcam do odwiedzenia tego miejsca. Warto również wspomnieć, że budynek ten był remontowany dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, a efekty są oszałamiające!

 

Julia Olbrych II d

WYNIKI POLSKO-UKRAIŃSKIEGO KONKURSU FIZYCZNEGO

„LWIĄTKO 2015”

  30.03.2015r. odbył się w naszej szkole Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny „Lwiątko”. W obecnej edycji konkursu wzięło udział ponad 12 000 uczniów z prawie 1100 szkół. W naszej szkole udział wzięło 9 uczniów z klas I, II i III. Dwóch z nich otrzymało wyróżnienie i tytuł „TAONA” oraz dyplomy i nagrody książkowe. Są to: Radosław Wróbel z klasy III b oraz Eryk Szymendera z klasy II d.  

Dagmara Przybyła

 

 I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim

 

13 marca 2015 roku w Zespole Szkół w Laskach odbył się XII Powiatowy Konkurs Recytatorski imienia Jana Pawła II. Nasza uczennica - Anna Kaczor z kl. III b zajęła w nim I m w kategorii gimnazajów. Zaprezentowała piękny wiersz Jana Pawła II pt. "Myśli człowieka". Życzymy dalszych takich sukcesów.

Turniej Piłki Nożnej Chłopców

13 marca 2015 r. w Hali Sportowej w Kępnie odbył się Turniej Piłki Nożnej Chłopców z okazji Uroczystości Nadania Sztandaru Gimnazjum nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kępnie. Udział w nim wzięło 7 drużyn z gminy i powiatu Kępno.

I miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kępnie,

II miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczeniu,

III miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kępnie,

IV miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum im. ks. Zdzisława Peszkowskiego w Krążkowach.

Ponadto tytuł najlepszego strzelca otrzymał Jakub Kupczak, tytułem najlepszego zawodnika został wyróżniony Jakub Gogół, natomiast na miano najlepszego bramkarza bez wątpienia zasłużył Eryk Bartkowiak.

Mimo wyrównanej walki, cieszymy się, że to właśnie uczniowie z naszej szkoły okazali się najlepsi.

Gratulujemy!

Ogólnopolska akcja WYBORÓW KSIĄŻEK

   Nasze Gimnazjum włączyło się do ogólnopolskiej akcji WYBORÓW KSIĄŻEK, organizowanej przez czasopismo „ Biblioteka w szkole”, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej – J. Kluzik -Rostowskiej.  

Wybory przeprowadzono wstępnie w klasach, na lekcjach j. polskiego. Następnie, w dniu 2 lutego podczas apelu roboczego, podsumowującego I półrocze, łącznicy biblioteczni każdej z klas, wrzucili karty wyborcze do specjalnie przygotowanej urny wyborczej.

 Nad całością szkolnego przedsięwzięcia czuwała bibliotekarka Laura Długowska

Celem akcji jest:

-Poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów,

-Dostosowanie księgozbioru biblioteki do zainteresowań czytelniczych uczniów,

-Promocja czytelnictwa.

Oto lista najchętniej czytanych przez naszą młodzież książek:

 

LP

Tytuł

Autor

Liczba oddanych głosów

1

„Igrzyska śmierci”

Collins Susan

44

3

„Gwiazd naszych wina”

John Green

43

4

„Harry Potter”

J. K. Rowling

38

16

„Hobbit”

J.R.R . Tolkien

24

15

„Władca Pierścieni”

J.R.R. Tolkien

19

9

„Zapomniane”

Cat Patrick

14

21

„Opowieści z Narni”

C.S. Lewis

14

8

„Angelfall”

Susan Ee

13

11

„Wiecznie żywy”

Issan Marion

13

20

„Wiedźmin”

Andrzej Sapkowski

12

22

„Zwiadowcy”

John Flamagon

12

24

„Zmierzch”

Stephanie Meyor

11

2

„Metro 2033”

Dmitri Głuchowski

8

26

„Pamiętnik Narkomanki”

Barbara Rosiek

8

17

„Miasto Kości”

Cassandra Clare

7

18

„Trzy metry nad niebem”

Federico Moccia

7

5

„Ten Obcy”

Irena Jurgielewiczówna

6

13

„Szukając Alaski”

John Green

6

23

„Niezgodna”

Weronica Roth

6

12

„Papierowe miasta”

John Green

5

6

„Felix Net: Nika oraz pułapka nieśmiertelności”

Rafał Kosik

4

7

„Last song”

Nikolas Sparks

4

10

„Wróć jeśli pamiętasz”

Gayle Forman

4

14

„Percy Jackson: Bogowie Olimpijscy”

Rick Riordan

4

19

„Zielona mila”

Stephen King

4

25

„Szczęściarz”

Christopher Paolini

4

27

„Scherlock Holmes”

Arthur Conan Doyce

3

28

„Ania z Zielonego Wzgórza”

Lucy Moud Montgomery

3

29

„Ja diablica”

Katarzyna Miszczuk

3

30

„Kwiaty na poddaszu”

Virginia C. Andrews

3

31

„Zostań jeśli kochasz”

Gayle Forman

3

32

„Kosogłos”

Suzanne Collins

3

33

„Inferno”

Dan Brown

3

34

„Jesienna miłość”

Nicolas Sparks

3

Projekty edukacyjne na lekcjach wiedzy o społeczeństwie

I semestr roku szkolnego 2014/2015 był niezwykle pracowity dla uczniów naszej szkoły. Oprócz lekcji, czekały na nich również zajęcia dodatkowe w trakcie których mogli rozwijać swoją wiedzę i doskonalić umiejętności. Szczególnie przydatne w tym względzie były projekty edukacyjne.

Klasa II C przez cały semestr realizowała projekt pt. „Zdrowy tryb życia”, klasa III A i III D skupiła się na problemach współczesnego świata, klasa III B prezentowała swoje hobby, a klasa III C zachęcała mieszkańców gminy Kępno do aktywnego uczestnictwa w wyborach samorządowych.

W trakcie tych zajęć uczniowie nie tylko zapoznali się z teorią, ale wykonali szereg ciekawych przedsięwzięć, takich jak nagranie filmu, przeprowadzenie ankiet, stworzenie prezentacji multimedialnych, plakatów, ulotek, itd.. Dla wielu uczniów było to nowe, nierzadko stresujące doświadczenie. Każdy uczestnik projektu sam wybierał formę i metodę pracy.

Projekty edukacyjne oprócz walorów poznawczych przynoszą wiele ciekawych wyników. Z całą pewnością można stwierdzić, iż zaproponowane przez młodzież tematy i ich prezentacje okazały się dużym sukcesem uczniów i doprowadziły do ich rozwoju.

Agnieszka Czarnasiak – Szydłowska

 

Maraton Pisania Listów,

którego inicjatorami są nasi absolwenci Dawid Jerzyk i Mariusz Skupień.

Czym jest Maraton Pisania Listów?

Po raz pierwszy został zorganizowany w Polsce w 2001 roku. Co roku odbywa się

w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia) – w tym roku szkolnym listy pisaliśmy między 6 a 16 grudnia. Podczas maratonu wysyłaliśmy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki.

Idea Maratonu narodziła się w warszawskiej grupie lokalnej Amnesty International w 2001 r. Z czasem Maraton stał się akcją ogólnoświatową, organizowaną w licznych państwach Europy Zachodniej, USA, a nawet w Nowej Zelandii i na Bermudach. Dziś maraton uważany jest za istotny wkład Polski w globalną świadomość Amnesty International.

W naszej szkole odbył się on 13.12.2014. Napisanych i wysłanych zostało 105 listów.

Do akcji przyłączył się również burmistrz Miasta i Gminy Kępno pan Piotr Psikus.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji.

„Krótka Grudniowa Muzodajnia Kulturalna”

      W PIĄTEK PIĄTEGO grudnia o PIĄTEJ popołudniu w Gimnazjum nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kępnie rozpoczęła się „KRÓTKA GRUDNIOWA MUZODAJNIA KULTURALNA”. Koncert był skierowany przede wszystkim do gimnazjalistów. Jego celem było zachęcenie do kulturalnego spędzania wolnego czasu w gronie koleżanek, kolegów i przyjaciół, promowanie i podkreślanie wartości edukacji i rozwijania własnych pasji i talentów.  Muzodajnia była również nastawiona na współpracę z absolwentami placówki. Kierując się słowami Alberta Einsteina, które są uczniowskim mottem gimnazjum: „Szkoła powinna dążyć do tego, by młody człowiek opuszczał ją jako harmonijna osobowość a nie jako specjalista”, rozpoczęto cykl młodzieżowych spotkań kulturalnych.

Jako pierwszy wystąpił szkolny zespół „Gold Boys”, w którym wyjątkowo zaśpiewał i zagrał na gitarze  p. Adam Burzała (opiekun grupy) a na perkusji,  ujawniając  swój talent, gościnnie zagrał p. Leszek Miguła. Wystąpili z utworem Elektrycznych Gitar „Dylematy”.

 Kolejnymi, którzy uświetnili grudniowe popołudnie, była grupa młodych ludzi – absolwentów Gimnazjum nr 2, a obecnie uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sucharskiego w Kępnie: Krzysztofa Misia (gitara elektryczna i wokal), Marcina Moski (gitara elektryczna,) a także ucznia Gimnazjum nr 2 Seweryna Błacha (perkusja). Grupa nie ma jeszcze oficjalnej nazwy lecz swoim występem rozgrzała publiczność do czerwoności.

Zaśpiewał z nimi utwór zespołu TSA „51” również absolwent gimnazjum i obecnie uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sucharskiego w Kępnie Michał Chrupała. Michał ponadto, zaśpiewał i zagrał dla obecnych jeszcze 3 utwory, z których ostatni był jego autorskim, dedykowanym dla naszej placówki, a także Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Baranowie, do której uczęszczał.

Szkolni „Gold Boys’i” w składzie: Karol Balcerzak (wokal), Seweryn Błach (perkusja), Miłosz Ochnio (gitara elektryczna), Dawid Zimoch (gitara elektryczna), Karol Adamek (gitara basowa) zagrali utwory przygotowane pod okiem swojego opiekuna p. Adama Burzały .

 Gościnnie lecz ze względów osobistych, akustycznie wystąpił dla gimnazjalistów zespół „So FRESH”. Zaśpiewał Michael Böhm a na gitarze zagrał Bartek Wachowiak.  W tej grupie muzycznej znajduje się również absolwent naszej placówki Patryk Pawlak, który zaczynał swoją karierę w szeregach „Gold Boys’ów”. Zespół ”So FRESH ” obecnie zdobywa krajowe nagrody m. in. 25.10.2014 - Muzyczna Bitwa Radia Wrocław - Dom Kultury - Świdnica (awans do fazy finałowej, cdn...), 23.11.2014 - Muzyczna Jesień - Grodków (I miejsce), i najświeższa  12.12.2014 - V Konińska Liga Muzyczna - (I miejsce). Jest to grupa młodych niebanalnych, porywających artystów. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas, miłą atmosferę i liczymy na powtórkę w przyszłości. Gimnazjaliści byli zachwyceni profesjonalizmem.

Całość popołudnia miało kończyć wspólne śpiewanie.  Anna Karwat i Julia Kania zachęcały do wspólnego śpiewania a na gitarach akompaniowały im Alicja i Anna Nawrot oraz Dawid Zimoch (gimnazjaliści wcześniej przygotowani przez p. Joannę Sołtysiak). Do wspólnego grania przyłączyli się również wszyscy gitarzyści z zespołów wcześniej występujących. Na górnym holu placówki dało się słyszeć wspólnie śpiewane i grane utwory takie jak: „Jestem z dwójki”, „Hej sokoły”, „ Baśka”, „Zawsze tam gdzie Ty”, „Ogniska już dogasa blask”.

Popołudnie było fascynujące i ze względu na świetną zabawę młodzieży oficjalnie zakończyło się improwizacją muzyczną graną przez Krzysztofa Misia, Marcina Moskę i Seweryna Błacha.  Pomysłodawcami a także osobami czuwającymi nad całością imprezy byli nauczyciele Gimnazjum nr 2: Adam Burzała, Joanna Sołtysiak, Laura Długowska, Dagmara Przybyła, Iwona Wojtaszek, Sikora – Janicka, Agnieszka  Böhm - Wojtasik, Ilona Błach.

Uczeń z Baczyńskiego stypendystą Ministra Edukacji

Pani Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik- Rostkowska w dniu 28 listopada 2014 zatwierdziła listę osób, którym przyznano stypendia ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2013/2014.  W doborowym towarzystwie 17 nagrodzonych z województwa wielkopolskiego, głównie uczniów lub absolwentów liceów, znalazł się uczeń Gimnazjum nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kępnie Radosław Wróbel. Warunkiem uzyskania tego stypendium były wybitne osiągnięcia edukacyjne lub sportowe na wysokim szczeblu. Radek sprostał tym wymaganiom, ponieważ potrafi łączyć swoje dwie wielkie pasje –zamiłowanie do przedmiotów ścisłych oraz sportu. W zeszłym roku szklonym jeszcze jako uczeń klasy drugiej został wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie Fizycznym "Lwiątko". Uzyskał też wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym. Trzy razy zajął 2 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Młodzików i Młodzików Młodszych kat. XI i XII w Badmintonie oraz dwa razy stanął na najwyższym podium w Ogólnopolskim Turnieju Młodzików kat. XI i Juniorów kat. VII w Badmintonie organizowanym przez OTB Lotka Ostrów Wlkp. Zajął też 1 i 2 miejsce w Krajowym Turnieju Juniorów i Młodzików w Badmintonie. Największym jego sukcesem było 3 miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików w Badmintonie. To jednak nie koniec osiągnięć Radka, bo oprócz sukcesów krajowych może pochwalić się też wysokimi wynikami we współzawodnictwie na szczeblu międzynarodowym.W Międzynarodowym Turniej Badmintona "SILESIA CUP" zajął 1 i 3 miejsce. Na 3 miejscu uplasował się startując w Pucharze Gór Świętokrzyskich w Badmintonie oraz w X Warszawskim Festiwalu Badmintona i Jurajskim Turnieju Grand Prix w Badmintonie.

Radek podjął się również realizacji oraz uczestniczył w Międzynarodowym projekcie "Let'splaytogether" w ramach programu Komisji Europejskiej "Młodzież w działaniu" pomiędzy MorfotikosEngomisAthletic Club-Cypra Klubem Badmintonowym Vol-Trick Kępno. Kilkakrotnie w ciągu ubiegłego roku powoływany był na konsultację szkoleniową Kadry Narodowej Młodzików w Badmintonie przez Polski Związek Badmintona, co nie przeszkodziło mu w uzyskaniu bardzo dobrych wyników w nauce. Radek zakończył ubiegły rok szkolny ze średnią ocen z przedmiotów 5,06.

W tym roku można powiedzieć o udanym początku sezonu zarówno naukowego jak i sportowego. Radek awansował do finału wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z fizyki oraz finału matematycznego konkursu "Złota Żaba". Jego sportowa kariera w chwili powołania do Kadry Narodowej nabrała tempa, zaczął uczestniczyć w zawodach zagranicznych i już we wrześniu zdobył dwa brązowe medale na turnieju w stolicy Chorwacji, a miesiąc później przywiózł komplet medali z międzynarodowego turnieju na Cyprze. W Polsce w dwóch międzynarodowych turniejach z cyklu Grand Prix stawał dwa razy na najwyższym stopniu podium w grze podwójnej chłopców do lat siedemnastu w Płońsku i w Suwałkach. Aktualnie wraz ze swoim trenerem i nauczycielami przygotowuje się do następnych turniejów i konkursów.

 

Mikołajki w  Baczyńskim

            Jak co roku, do Gimnazjum  nr  2 im.  K.  K.  Baczyńskiego w Kępnie przybył Święty Mikołaj wraz ze swoją świtą. Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły rozdawał cukierki. Miał też rózgi dla niegrzecznych uczniów, ale takich u nas nie ma.

                Ponadto młodzież należąca do Klubu Ośmiu Wspaniałych w świątecznych strojach odwiedziła seniorów z Klubu Seniora "Pod Żurawiem". Mikołaja witała kierownik klubu p. Jadwiga Wróblewska. Spotkaniu towarzyszyło wspólne kolędowanie, życzenia oraz miła atmosfera.

                Mikołaj z Klubu Ośmiu Wspaniałych nie zapomniał też o podopiecznych "Oratorium Effatha". Worek wypełniony słodyczami został przekazany opiekunowi świetlicy p. Magdalenie Biegańskiej-Gasztych, która z pewnością rozdzieli słodkie dary sprawiedliwie. :) W role Mikołaja, śnieżynek oraz grajka wcielili się: Arkadiusz Wabnic, Agnieszka Żurecka, Magdalena Dublas oraz Tomasz Tomalik. Opiekunami uczniów były: p. Joanna Prus i p. Małgorzata Kasprzak.

 

 

Wróżki u seniorów

         27 listopada 2014 roku odbył się w Kępińskim Ośrodku Kultury bal andrzejkowy dla seniorów z Klubu Seniora „Pod Żurawiem”. Do seniorów zawitały z tej okazji wróżki:Alicja Chrupała, Julia Kozica, Roksana Froń, Agnieszka Żurecka, Natalia Wiśniewska oraz Klaudia Dudekwraz   z opiekunem p. Małgorzatą Kasprzak przygotowały bogaty wachlarz wróżb, które seniorzy i wróżki traktowały z przymrużeniem oka, ale dawały wiele radości. Seniorom wróżono z magicznej kuli, z ręki, był też horoskop i numerologia. Dziś Andrzejki to przede wszystkim dobra zabawa i kolejna okazja do integracyjnego spotkania dwóch pokoleń.

Narodowe Święto Niepodległości

12 listopada br. w naszej szkole odbył się apel z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem pani dyrektor Lidii Kasendry, która odczytała fragmenty listu przesłanego przez prezydenta RP pana Bronisława Komorowskiego oraz przypomniała, czym jest patriotyzm. Następnie uczniowie: Weronika Mazurkiewicz z klasy II a oraz Tomasz Frąszczak z klasy III b przypomnieli historię naszego kraju i jego trudną drogę do odzyskania wolności. Dopełnieniem wspomnień było odśpiewanie przez uczennice klasy III b – Annę Kaczor oraz Agatę Jeziorną piosenki Marka Grechuty „Wolność”. Spotkanie wszystkich klas było również okazją, aby podsumować osiągnięcia naszych uczniów, czego dokonała, wymieniając konkursy i ich laureatów, pani dyrektor.

            Po uroczystym apelu gimnazjaliści pod opieką nauczycieli rozeszli się do sal, aby obejrzeć przygotowaną przez uczniów klasy III b prezentację multimedialną dotyczącą jakże ważnej dla wszystkich Polaków wartości – patriotyzmu oraz film upamiętniający realia I wojny światowej pt. „Czas wojny”. 

            Upamiętnienie wydarzeń 11 listopada 1918 roku uważamy za bardzo udane.

 

Spotkanie z ratownikiem medycznym

W czwartek 6 listopada br. gościliśmy w naszej szkole pracownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kępnie Pana Wojciecha Wolko. W spotkaniu brało udział ponad 30 uczniów wraz z pedagogami: panią dyrektor Lidią Kasendrą, panią Wiolettą Szymańską oraz panią Jolantą Tyszkiewicz.

Nasz gość bardzo chętnie opowiadał o swoich doświadczeniach związanych z wykonywaniem tak pasjonującej i niebezpiecznej pracy, jaką jest ratowanie ludzkiego życia. Celem wizyty pana Wojciecha Wolko w szkole było nauczenie nas prawidłowego wykonywania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Każdy mógł poćwiczyć RKO (resuscytacja krążeniowo-oddechowa). W trakcie spotkania mieliśmy do  dyspozycji pięć różnych fantomów. Dowiedzieliśmy się również, jak należy zachować się podczas sytuacji zagrażającej ludzkiemu życiu.

Bardzo dziękujemy klasie II a za zorganizowanie tego spotkania. Dzięki niemu teraz już każdy będzie umiał sprostać wyzwaniu, jakie stawia przed nami udzielenie pierwszej pomocy.

 

 

VII Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców zakończony

                Już po raz siódmy Gimnazjum nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kępnie było organizatorem Halowego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców im. Ryszarda Jańskiego.

Do rywalizacji o puchar ufundowany przez pana Ryszarda Jańskiego, emerytowanego nauczyciela wychowania fizycznego, przystąpiło 8 zespołów z powiatu kępińskiego.

Po zaciętej i wyrównanej grze wyłoniono zwycięzców:

I miejsce – „MUKS Marcinki” rocznik 2002,

II miejsce – Gimnazjum w Mikorzynie,

III miejsce – Gimnazjum w Mroczeniu.

                O tym, kto zwyciężył, rozstrzygnęły rzuty karne. Najlepszym strzelcem okazał się Krystian Lenek z Gimnazjum w Mikorzynie, a najlepszym bramkarzem Kacper Zgadzaj z „MUKS Marcinki”.

                Turniej przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego pracujący w Gimnazjum nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kępnie: p. B. Stempin, p. K. Podyma, p. W. Szymańska, p. F. Klupś, p. M. Klupś oraz p. M. Wielgus, którzy bardzo dziękują sponsorowi pucharu p. Ryszardowi Jańskiego, panu Kowalczykowi za ufundowanie napoi i słodyczy dla graczy oraz wszystkim uczestnikom turnieju.

Małgorzata Wielgus  

 

Jesteś tutaj: Home Informacje

Ta strona zapisuje w Twoim urządzeniu krótkie informacje tekstowe zwane plikami cookies (ciasteczkami). Pomagają w zbieraniu statystyk Twojej aktywności na stronie. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Ustawienie lub pozostawienie ustawienia przeglądarki na akceptację cookies (ciasteczek) oznacza wyrażenie przez Ciebie świadomej zgody na takie praktyki. Aby zaakceptować ciasteczka kliknij w przycisk "Agree" co oznacza- "Zgadzam się" To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information