Jasełek czar

W ubiegły czwartek, tj. 12 stycznia br. o godz. 18:00, odbyły się pierwsze popandemiczne jasełka w Szkole Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kępnie. Zaproszeni byli nie tylko uczniowie, ich rodziny, nauczyciele, ale wszyscy mieszkańcy Kępna, którym ta tradycja szkoły jest bardzo bliska. Trzeba przyznać, że frekwencja dopisała i sala gimnastyczna SP2 pękała w szwach.

Jasełka zostały przygotowane przez czteroosobowy zespół nauczycielek: p. Elżbietę Samolewską, p. Katarzynę Kłębek, p. Magdalenę Meissner, p. Weronikę Trąpczyńską. Wzięli w nich udział uczniowie od klasy I do klasy VIII, co udowadnia, że bez względu na wiek można pięknie współpracować przy jednym projekcie, tym bardziej iż jego różnorodność miło zaskoczyła wszystkich widzów. Można było podziwiać i śpiew zespołowy, indywidualny uczennic z Ukrainy, i taniec góralski, i układ choreograficzny, i przedstawienie teatralne z przesłaniem, i występ rodziców uczniów. Ta ciekawa i pracochłonna kompozycja jasełek musiała więc zakończyć się owacjami na stojąco.

Należy podkreślić, że walor edukacyjny – dla małych i dużych – tego bożonarodzeniowego przedstawienia z roku na rok przybiera na sile i nie można się nie zgodzić, co tak naprawdę powinno przyświecać każdemu w tym wyjątkowym świątecznym okresie, ale przecież nie tylko wtedy, tj.: rodzina, miłość, pokój i drogocenny czas, którym dzielimy się z innymi.

Na uwagę zasługuje również wystrój sceny, dekoracje oraz przepiękne stroje uczniów w roli aniołów, pasterzy, królów, Józefa czy Maryi. To zaangażowanie rodziców występujących młodych aktorów – co podkreślił Dyrektor Szkoły, Pan Paweł Falszewski – jest najlepszym wyrazem współpracy z placówką i również dla tych rodziców były specjalne oklaski i podziękowania. Takie artystyczne przedsięwzięcia scalają i są okazją do budowania kolejnych nowych oraz dobrych relacji.
Na zakończenie Pan Dyrektor Paweł Falszewski podziękował wszystkim włączonym w pracę nad jasełkami – uczniom, nauczycielkom przygotowującym imprezę, rodzicom i widzom, którzy entuzjastycznie reagowali na występy młodych aktorów, tancerzy czy śpiewaków.