Klub "Ośmiu Wspaniałych" działa przy Gimnazjum nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Kępnie od 2000 roku, a od 2017 roku przy Szkole Podstawowej nr 2. Członkami Klubu są dziewczęta i chłopcy z klasy III  gimnazjum oraz starszych klas szkoły podstawowej, którzy chcą robić coś dobrego dla drugiego człowieka.

Wolontariusze Klubów Ośmiu podejmują działania grupowe oraz indywidualne. Praca w grupie daje młodemu człowiekowi poczucie przynależności będąc jednocześnie doskonałą lekcją współdziałania. Podejmowanie zadań indywidualnych jest o tyle cenne, iż kształtuje w wolontariuszu takie cechy jak zaradność czy samodzielność. W obu jednak przypadkach liczy się zobowiązanie do osobistego realizowania zadań. Przy organizowaniu i realizacji poszczególnych akcji każda osoba należąca do Klubu może wyrazić swoje zdanie, a decyzje podejmowane są wspólnie przez ogół członków.

Opiekunami Klubu są: Małgorzata Kasprzak, Joanna Prus, Magdalena Meissner, Zofia Dziedzic, Lidia Dąbrowska, Bernadetta Kossarzecka.

PLAN PRACY KLUBU OŚMIU WSPANIAŁYCH

przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego